Robecco GmbH

Robecco GmbH özellikle patlamalara karşı önleyici koruma sistemlerinde izleme ve çözüm konularında tanınmaktadır.
İnovatif kontrol sistemlerinde; otomasyon, gaz analiz, kontrol mühendisliği, tasarım ve üretiminde uzmandır.

Özellikle kömür öğütme tesisleri, toz kömür veya arıtma çamuru gibi alternatif yakıt siloları başta olmak üzere yanıcı toz bulunan tesislerde Robecco ürünlerini kullanarak yanıcı gaz ve toz patlamalarını etkin bir şekilde önleyebilirsiniz. Bunların dışında gıda ve kimya sanayiinde de uygulamalar bulunmaktadır.

PATLAMALARI ÖNLEYEREK KORUNMA

Tam otomatik merkezi inertizasyon kontrolü
SECURE CENTER®
Güvenlik Merkezi (RSC)

Gazların ölçülmesi ve izlenmesi
robecco GAS®
GAZ ANALİZ SİSTEMLERİ
İzleme

CO2/N2 patlama ve yangın önleme
İnertizasyon Sistemlerinin
Kontrol Sistemleri
robecco RIC

ERKEN YANGIN ALGILAMA

robecco KURUTUCU KORUMA sistemi ile, özellikle süt – kahve – şeker – kakao – hayvan kanı – malt – meyva konsantreleri gibi gıda sanayiinde kullanılan kurutucularda içten içe yanmaların izlenmesi.
Püskürtmeli kurutucuların yüksek sıcaklıktaki işletme şartları ve ürün özellikleri nedeni ile her zaman tehlikeli bir şekilde birikme ve ani parlama meydana gelebilir.
İçten içe yanmanın zamanında tespiti sayesinde, yangının yayılması veya patlamanın meydana gelmesi etkili bir şekilde önlenebilir.
İngilizce kataloğumuz:
EN-robecco-RDP-dryer-protection

Kızıl ötesi kademeli ölçüm teknolojisi baz alınarak, ünitelerin aralıksız izlenmesi sayesinde, yangın ve patlamalar önceden tespit edilerek, önlenmektedir.
Böylece, kirlenme önlenerek, duruş süreleri azalmakta, yüksek verimlilik sağlanmaktadır.

SİLO OTOMASYONU

Siloların, işletme ihtiyaçları doğrultusunda sürekli ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için, güvenilir otomasyon sistemleri kullanılmalıdır.
Robecco Silo Otomasyonu ile, dolum ekipmanları, tartım üniteleri, konveyör, filtre ve boşaltma sistemleri tek bir kontrol sistemine entegre edilmektedir.
Kontrol sistemlerine adaptasyon, mevcut proses arayüzleri vasıtası ile yapılmaktadır.
Ayrıca; güvenlik merkezi, gaz analiz sistemi, inertizasyon ve toz kontrol sistemleri gibi Robecco çözümleri de bağlanmaktadır.,

GAZ ANALİZ TEKNOLOJİSİ

Esnek robecco GAS® sistem çözümleri ile, her türlü farklı işletmede, (tercihe göre) farklı gazların izlenmesi, ölçülmesi ve değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Patlamalara karşı önleyerek korunma için temel parametreler, yangın gazlarının, yanıcı gazların ve oksijenin ölçümüdür. (Ör. CO – CH4 – O2)

ATEX zonlarında kullanılacak gaz analiz sistemlerinin tüm ünitelerinin ATEX belgeli olması mevzuatlar gereği bir önkoşuldur.

ATEX sertifikası olmayan ekipman kullanmak, ehliyetsiz araba kullanmak gibidir. Bir anda kasko sigortanız geçersiz olabilir.