SİLO TEKNOLOJİSİ VE SİLO BOŞALTMA SİSTEMLERİ

Dökme malzemelerin stoklanması, silolardan alınması ve taşınması söz konusu olduğunda Altmayer GmbH silo teknolojisi dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de çok iyi tanınmaktadır ve yaygın olarak kullanılmaktadır.
Silolarımızın hacimsel büyüklükleri 50 m³ – 5,000 m³ çapları  ise 1,800 mm ile  15,000 mm arasındadır.

Her malzeme için farklı silo.

Fabrikalarda yaşanan silo tıkanma sorunlarını ve güvenlik risklerini incelediğimizde ne yazık ki, silo tasarımlarında yapılan yanlışlıkların tahmin edilenden çok daha fazla olduğunu görüyoruz.

Silolar stoklanan malzemelere ve kullanım amaçlarına göre özel olarak tasarlanmalı, güvenli ve kesintisiz boşaltma için ise farklı özelliklerde boşaltma sistemleri bulunmalıdır.

Batısöke Çimento uçucu kül silosu

2750 m3 kapasiteli silo, bu malzeme için sınıfında en büyük silolardan biridir.
2750 m3 kapasiteli silo, bu malzeme için sınıfında en büyük silolardan biridir.
Batısöke Uçucu Kül Silosu. Silolar; kullanılacak malzeme, dolum ve boşaltma özelliklerine göre her işletme için farklı olarak hazırlanmalı, boşaltma sistemleri bu ihtiyaçlara göre tasarlanmalıdır.
Batısöke Uçucu Kül Silosu. Silo konisinin özel tasarımı sayesinde, malzemenin sorun yaşamadan hareketlendirilmesi için havalı kaynatma/havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. (ATEX silolarda kaynatma havası alarm durumunda CO2 ye döndürülmektedir)Yapışma sorunu olan malzemeler ve yüksek tonajlı silolar için özel tasarımlar ve silo boşaltma sistemleri

Tesislerde yaşanan en önemli silo sorunlarından biri olarak, silo boşaltma problemlerini sayabiliriz.

Altmayer GmbH Türkiye ve dünya çapında binlerce referansları ile; 50 – 5000 m3  kapasitede her türlü akma sorunu olan dökme – toz malzemeler için silolar ve silo boşaltma sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir.

Medcem Çimento Fabrikasında demir cevheri ve kil silolarında, ağır şartlarda çalışan, 4 adet Rotex Silo Boşaltma Sistemimiz kullanılmaktadır.

ALTMAYER SİLO BOŞALTMA SİSTEMLERİ

Tek silodan birçok hat beslemesi