Omnikon - işletmelere özel tasarım kurutma ve soğutma sistemleri

 

Endüstriyel Kurutucular

Ürünlerimiz

Granül malzemelerin kurutma ve soğutma tesislerinin anahtar teslim temini.

Akışkan Yataklı Ekipmanların, Püskürtme/Sprey Kurutucuların, Püskürtme/Sprey Nozullarının, Toz Seperatörlerinin, ve Endüstriyel Havalandırma Sistemlerinin üretimi, temini, montajı.

 

Tasarım :

Şeker Sanayi başta olmak üzere; gıda ve kimya sanayileri için proses tasarımlarını yapıyoruz.

 

Teknolojı :

Ekipmanlarımızda kullanılan teknoloji ve işletme şartları hakkında temel bilgiler.

 

Çok yönlü, bağımsız havalandırmalı akışkan yataklı kurutma ve soğutma sistemlerinin işletmelere özel olarak tasarım ve üretimlerini yapıyoruz.

Katı malzemeler yatak içine direk olarak veya düşük basınçta çalışan sistemlerde bir kilit, helezon ile beslenir.

Topaklanmış parçaların istenmemesi halinde ise titreşimli bir elek yerleştirilir.

Beslenen havanın buhar oluşturmaması için, ön-ısıtma ve bir dizi filtreleme işlemi uygulanır. Bundan sonra, gerekli işletme ısısının elde edilmesi için eşanjörlerle (buhar veya su ile) ısıtılır veya soğutulur. Daha sonra santrifüj fan vasıtası ile sıkıştırılan hava soğutucu-kurutucunun üfleme/körük kamaralarına gönderilir. Düşük basınçta çalışan sistemlerde ise, hava girişinde üfleyici-havalandırma tertibatı yoktur ve çıkışta bir emme fanı bulunmaktadır. Kamaraların hava debisi, kelebek valfler ve fan devirleri ile ayarlanır.

Üst kamara, hafif bir düşük basınç farkı ile  havalandırma sistemine bağlıdır. Bu nedenle toz emisyonu meydana gelmemektedir. Yaş ve kuru tüm sistemlerde sistemden alınan hava tozlardan temizlenmektedir. Çıkış fanı genelde düşük veya orta basınçlı olup, havayı direk olarak atmosfere vermektedir.

  Ekipmanlar her türlü ölçme ve kontrol sistemleri ile donatılmıştır ve ana kumanda odası işletme sistemlerine bağlı olarak veya lokal olarak bağımsız bir şekilde çalıştırılabilir.

 

 

Özellikle Şeker Fabrikalarında uzman kadromuz sayesinde, yedek parçadan anahtar teslim projelere kadar her türlü ihtiyacınız için...

 

Granül haldeki katı malzemelerin kusursuz bir şekilde kurutulması ve soğutulması için en ideal ortamları sağlamak amacı ile Akışkan Yataklı kurutucularımızı geliştirdik.

 

Konusunda uzman olan firmamız tüm üretimlerini işletmeye has koşulları değerlendirerek, dar alanlarda da uygulanabilmesini sağlamaktadır.

 

Tasarımdan satış sonrası lojistik hizmete kadar kalite ve güven sunmak konusunda iddialıyız.

 

 

 

Omnikon İngilizce Katalog - Eng 1.3 mb pdf