Ana Sayfa Üst Menü

 

yıl

 

AbReMa, Krom Karbit Zırh Plakalarmız:

Tüm Çimento Sanayiinde, madencilik sektörlerine, termik santrallerine kullanım için önerdiğimiz ABREMA zırh plakaları standart olarak 3000 x 1500 mm ölçülerinde satılmaktadırlar. Standart ölçülerin dışında özel isteğe göre, talep edilen ölçülerde ve  teknik resimlere uygun olarak imalat yapılabilmektedir.

En çok kullanılan ölçüler 5 mm taban saç üzerine 3 mm ve 6 mm taban saç üzerine 4 mm sert dolgu yapılmış kalınlıklardır. Bunlardan toplam 8 mm kalınlıkta olan plakalar kaplama içeride olursa 150 mm yarıçapa kadar, kaplama dışarıda kalacak şekilde 300 mm çapa kadar çok rahat bir şekilde kıvrılabilmektedir. Ancak plakaların çok sert olmaları, aşınmaya karşı dayanımları nedenleri ile normal matkaplarla delinmeleri ve plazma kesiciden başka bir şekilde kesilmeleri mümkün olmamaktadır.

Bu plakalar sektörde aşınma problemi olan yerlerin tamamında koruma sağlayacak özelliktedir. Krom karbit plakalar bunkerlerde, oluklarda, kırıcı ve ezici plakalarında, istifleyicilerinde, fan kanatlarında, kömür, klinker ve curuf işleme ekipmanları gibi yerlerde güvenle kullanılabilirler.

Plakaların taşıyıcı özellikleri taban plakalarda olup, kaplama yüzey, darbe ve aşınmalara karşı mukavemet vermektedir. Kullanım ömürleri normal saçlara oranla çok yüksektir.

Plakalar normal bazik kaynak elektrodları ile taban saç üzerinden birleştirilmelidir.

Krom karbit kaplı zırh plakalarımızın dışında kullanılan plakaların, aşınma sürelerinin uzatılması için kalınlıklarının artırılması, ağırlık problemleri açısından kullanışlı olmamaktadır.

Hardox  türü sertleştirilmiş plakalarla karşılaştırıldığında, 6000 saat çalışma süresine karşılık olarak, Abrema Zırh Plakalarımızın en az 30,000 saat çalışma performansı gösterdikleri tespit edilmektedir. Bunun dışında; duruş, imalat ve montaj maliyetleri hesaplandığında, Zırh Plakalarımızın, aşınmalara karşı korunmada en ekonomik plakalar olduğu açıkca görülmektedir. Ayrıca, Hardox türü sertleştirilmiş plakalar 200 °C üzerinde aşınma dayanım özelliklerini kaybetmekte iken; Krom Karbit Zırh plakalarımız 450 °C ısıya kadar özelliklerini koruyabilmektedir.

Ana Sayfa ] Üst Menü ]

© 2010 Santa Sanayi Mamulleri Tic. San. Ltd. Şti.
İlk www yayın tarihimiz : 1997 - Son değişiklik : 12.08.2011                   
Merkez : Mutlu Sok. No : 5 Beştepe, Çankaya, Ankara - Show Room : K. Karabekir Cad. No : 27/26, Ankara, Türkiye.
Tel : 90-312-342 5250 pbx - 90-312-212 2189 - Faks :  90-312-342 5282